NaujienosNaujienos / Aktualijos
IšpardavimasIšpardavimas

Valiuta: kalba_lt kalba_ru kalba_lv

 
Paieška
ATITINKAMOS SAULĖS BATERIJOS PASIRINKIMAS TAUPYMO KALKULIATORIUS NUSTATYK IDEALŲ SPALVŲ SPEKTRĄ: NAMUI AR VERSLUI NAUDINGA INFORMACIJA  
 
 
ATITINKAMOS SAULĖS BATERIJOS PASIRINKIMAS
  saulės jėgainė
Prietaisas/Įrenginys Prietaisų/Įrenginių
Kiekis [vnt.]
Prietaiso/Įrenginio
Galia [W/h]
Prietaiso/Įrenginio planuojamas
darbo laikas per parą [h]
Elektros energijos
poreikis per parą
[Wh]
Pastabos
Ekonominis apšvietimas Pvz. LED lemputė LED lemputės
Televizorius LCD LCD televizorių galia svyruoja nuo 60-120W Priimame vidutinę vertę
Šaldytuvas Energijos sąnaudų klasė A++
Vandens siurblys Priimame jog veiks 1h per dieną
Nešiojamas ar stacionarus kompiuteris
Kitas įrenginys
Kitas įrenginys
BENDRAS POREIKIS PER PARĄ: 0 Wh

REZULTATAI
Žemiau yra pateikti atskirų sistemos dalių nominalūs parametrai pagal Jūsų užduotą poreikį.
Gėlinis akumuliatorius 12V

Nominali talpa Ah
Saulės baterija

Nominalus galingumas W
Įkrovimo reguliatorius

Nominali reguliatoriaus srovė A
Keitiklis DC/AC

Keitiklio galingumas kW
Pastabos / komentarai
Akumuliatorių reikia panaudoti su didesne talpa, kuris galėtu akumuliuoti energiją ilgesniam įrenginio, prietaiso darbo laikui. Gauta iš apskaičiavimų skaičių dauginame iš 3-jų ir gauname reikiamą vidutinę talpą. Žiemos metu priimame, jog įkrovimo laikas sudarys apie 3 valandas per parą, todėl tam kad turėtume 100% patikimumą, rekomenduojame panaudoti 2-3 kartus didesnio nominalo saulės bateriją negu gavome pagal apskaičiavimus. Reguliatorių parenkame kiek didesnio nominalo negu gavome pagal apskaičiavimus, tam kad prireikus, ateityje galėtume be papildomų rūpesčių ir išlaidų pridėti papildomas saulės baterijas. Keitiklis DC/AC saulės mikro elektrinės sistemoje ne visada yra būtinas. Pvz tais atvejais kai visa sistema yra 12V.
 

„Projektuojant” nuosavą saulės jegainę turime vadovautis elektros energijos optimizacijos principais, pvz., vietoje paprastu kaitrinių ar halogeninių lempučių naudoti LED lemputes, kurių suvartojama elektros energija apie x10 kartų mažesnė – o efektas lygiai toks pat. Arba vietoj tradicinių šildytuvų panaudoti infraraudonųjų spindulių ųildytuva, kadangi jų elektros energijos taupymas palyginus su kuro šildymo sistemomis ir su elektrinio šildymo sistemomis siekia 50-70%..Kitaip tariant mes privalome sumažinti elektros energijos išteklius iki minimum, bet tuo pačiu metu kad galima būtų atlikti daugelis buitinių darbų šeimai iš kelių žmonių.

   Auksčiau išvardintame komplekte sąmoningai praleista automatinė skalbimo mašina, nes skalbimo mašinos  kaitinimo elemento galingumas dažniausiai sviruoja nuo 1000-2000W. Elektros energijos poreikis yra didelis, bet trumpalaikis.

    Kadangi skalbimo mašiną naudojame retai karta į savaitę  šiai problemai išspręsti galime panaudoti diesel generatorių apie 2kW nominalno galios. Tada kai dirba skalbimo mašina dirba ir generatorius, bei tuo pačių metu per lygintuvą gali būti įkraunami ir akumuliatoriai.